بلاگ

چرا باید از نرم افزار حسابداری استفاده کنیم؟

چرا نرم افزار حسابداری

چرا باید از نرم افزار حسابداری استفاده کنیم؟

در دنیای اقتصاد امروز، اهمیت به کارگیری از نرم افزار حسابداری جهت ثبت اطلاعات و تهیه گزارش های مالی نهایی بیش از پیش احساس می شود. با توجه به گسترش فعالیتهای اقتصادی در مشاغل، نقش این نرم افزارها به عنوان ابزاری جهت تصمیم گیری های استراتژی مدیران داخلی سازمان، یکپارچه سازی داده ها و… محسوس می باشد. در این مقاله به ارائه دلایل استفاده از نرم افزار حسابداری می پردازیم.

دلایل استفاده از نرم افزار حسابداری

از الزامات استفاده از نرم افزار حسابداری، سازمان امور مالیاتی و دیگر سازمانهای نظارتی است. به کارگیری نرم افزار حسابداری شرکتی، نظارت بر وضعیت مالی و دقت و سرعت بازبینی بر یک شرکت با فعالیتهای گسترده را تسهیل و تسریع نموده است. هرچند، امتیازات استفاده از این نرم افزار آنقدر زیاد است که اگر الزامات قانونی نیز نباشد، استفاده از آن ها واجب موکد است. در ادامه به مهمترین دلایل استفاده از نرم افزار حسابداری اشاره خواهیم نمود:

نرم افزار حسابداری سبب افزایش سرعت در فرایند حسابدار می شود

به کارگیری نرم افزار حسابداری، بسیاری از فعالیت هایی که ساعت های طولانی زمان حسابدار را درگیر خود می نمود، رفع می شوند. همچنین با حذف سیستم دستی امکان مدیریت بیشتر بر فعالیت هایی که نیاز به وقت بیشتر است فراهم می شود. لازم به ذکر است، دلیل افزایش سرعت در فرایند حسابداری، سرعت در محاسبات با این نرم افزارها می باشد.

نرم افزارها دقت زیادی در انجام محاسبات دارند

کاملا آشکار است دقت رایانه، در انجام محاسبات عددی نسبت به انسان قابل قیاس نیست. خبره ترین حسابداران نیز چندین بار محاسبات خود را بررسی می کنند، اما نرم افزارها با تکیه بر دقت در محاسبات رایانه، خطاها را به حداقل و اسناد مالی را در کمال دقت انجام می دهند.

تسهیل و نظارت آسان بر اطلاعات

حذف دفاتر و کمدهای مملو از اسناد و سهولت دستیابی به داده ها و نظارت بر آن ها یک نعمت و امتیاز بزرگ برای مدیران است. همچنین آسان شدن و سرعت بخشیدن به عملیات حسابرسی از مزایای این نرم افزار است.

تسهیل در تهیه وضعیت مالی و صورتحساب ها

این امتیاز می تواند شما را در کنترل امور مالی، حداقل رساندن زیان، دریافت به موقع مطالبات و… یاری رساند. لازم به ذکر است گزارش دهی نرم افزاری، قابل اعتماد و سریع می باشد.

حداقل رساندن نیروی انسانی توسط نرم افزارها

وجود نرم افزار حسابداری فروشگاهی یا نرم افزار حسابداری رستوران یا …که برای حسابداری زمان و نیروی انسانی زیادی طلب می کند، سبب می گردد به شکل قابل توجهی نیروی انسانی و هزینه های مضاعف را کاهش می دهند.

معایب به کارگیری نرم افزار های حسابداری

چرا نرم افزار حسابداری

باید بدانید هر چقدر هم یک نرم افزار عالی و خوب باشد، اما گاهی جوابگوی کاربران، خود نیستند. با بکار بردن نرم افزار، باید موانع ممکن آن را نیز در نظر بگیرید، از جمله جهت نصب و راه اندازی یا خطا های آن، به پشتیبانی قوی نیاز دارید. یا شغل شما غیر مرسوم باشد و مجبور به تغییر دسته بندی نرم افزار شود.

سخن آخر

در این مقاله به ارائه دلایل استفاده از نرم افزار حسابداری پرداختیم. برای خرید بهترین نرم افزار حسابداری فروشگاهی یا شرکتی یا رستوران یا هر سازمان دیگر باید دقت لازم به عمل آید. باید اطمینان نمایید این نرم افزار قادر به پاسخگویی نیازهای شما است. می توانید لیست قیمت نرم افزار حسابداری را همراه با خروجی های این نرم افزارها تهیه نمایید و با پژوهش لازم در جهت رفع نیازهای خود اقدام به خرید نمایید. همچنین دریافت دموی نرم افزار حسابداری به انتخاب صحیح شما پیش از خرید نرم افزار حسابداری کمک بسیار زیادی می کند.

دیدگاهتان را بنویسید